+48 22 270 14 02 office@datawizards.pl

ANALITYKA W DZIALE HR

Dowiedz się, jak zacząć wykorzystywać analitykę w działach HR i w jaki sposób może ona Ci pomóc w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Jak wdrożyć analitykę w Twoim departamencie HR?

 

Tradycyjnie narzędzia analityczne nie znajdowały się w pakiecie instrumentów dostępnych dla osób odpowiedzialnych za obszar HR w firmie. Jedno jednak trzeba przyznać – obszar HR jest jednym z tych, który gromadzi ogomne ilości danych, często wrażliwych. Wykorzystaj to i odkryj wszystkie ukryte w nich zależności. Wykorzystaj swoje spostrzeżenia i podejmuj trafniejsze decyzje!

Łatwo powiedzieć – trudniej zrobić. Dzięki informacjom zwartym na tej stronie dowiesz się, jak postawić swoje pierwsze kroki w obszarze analiz HR.

Jakie kryteria powinna spełniać analityka, aby wniosła istotny wkład w Twój biznes?

Stawiaj sobie wyzwania biznesowe

Identyfikuj wyzwania i wybieraj metryki. Obserwacja poszczególnych wartości pozwoli Twojej organizacji podejmować decyzje o dalszych działaniach w danym obszarze.

Nie popełniaj błędów

Jakość danych ma kluczowe znaczenie dla podejmowania decyzji. Wiesz skąd czerpiesz dane, więc upewnij się, że są one poprawne i aktualne.

v

Opowiadaj historie

Surowe liczby zwykle nie zostają zapamiętane przez odbiorcę. Opowiedz historię za pomocą danych. Spraw by zwykłe zestawienia stały się czytelne i zostały zapamiętane.

Kreuj zmianę

Sama analityka nic nie zmieni – wywołuj reakcję. Posługuj się nią, aby usprawniać procesy decyzyjne nie tylko swoje, ale również całej Twojej organizacji.

W jakich obszarach możesz wykorzystać analitykę?

Usprawnienie zarządzania kadrami

Usprawnienie kompensacji pracowników

Usprawnienie procesu rekrutacji

Sprawdź sam, jak możesz usprawnić procesy w swoim dziale – zobacz nasze webinarium w wersji na żądanie, poświęcone analizom w dziale HR. W nagraniu zobaczysz przykładowe aplikacje analityczne i to, jak platforma analityczna Qlik Sense pomoże Ci skutecznie monitorować metryki, dbać o poprawność i bezpieczeństwo danych, a także jak przedstawiać dane jako historie. Wszystko to, co pomoże podejmować Ci lepsze decyzje.