+48 22 270 14 02 office@datawizards.pl

KONFIGURACJA ŚRODOWISKA ANALITYCZNEGO

Qlik daje wyjątkowo elastyczne możliwości zarządzania środowiskiem Business Intelligence. By nie popełniać błędów na starcie oraz zaoszczędzić czas, proponujemy instalację serwera i parametryzację środowiska wspólnie z nami. Pomożemy Ci wybrać najlepsze środowisko dla Twojej firmy, co do rozmiaru, technologii jak i integracji.

Ile serwerów? Jak duże środowisko?

Zależnie od potrzeb (wolumen danych i liczba użytkowników), Qlik instalujemy na jednej maszynie lub na wielu. Możliwe jest środowisko jednonodowe lub wielonodowe i wielofunkcyjne. Przy środowisku wielonodowym każda z maszyn może uzyskać dedykowaną rolę:

R

maszyna do przygotowania danych

R

maszyna do prac deweloperskich

R

maszyna do serwerowania danych użytkowników

R

maszyna do produkcji raportów statycznych (NPrinting)

Dzięki naszemu doświadczeniu i skalowalności Qlika oferujemy wsparcie w nawet najbardziej trudnych wyzwaniach administracyjnych. 

Lokalizacja serwerów?

W dzisiejszych czasach serwer może znajdować się w dowolnym miejscu:

Fizycznie u Ciebie w firmie

Fizycznie (dedykowana maszyna) u Twojego dostawcy

W chmurze (AWS, Google Cloud, Azure)

Instalacja i konfiguracja serwera wygląda nieco inaczej w każdym ze środowisk. Zależnie od lokalizacji serwera różna będzie również integracja z systemami w firmie i sposób logowania. Pomożemy rozwiązać zagadnienia bezpieczeństwa, dostępu do Huba Qlik, integracji danych. Qlik oferuje również rozwiązanie w chmurze hardware’owo w pełni zarządzane przez Qlika i w formule SaaS (software-as-a-service). Być może to rozwiązanie będzie dla Twojej firmy najlepsze? Pomożemy w podjęciu decyzji.

Konfiguracja i najlepsze praktyki

Już na samym początku wdrożymy u Ciebie najlepsze praktyki, jeżeli chodzi o organizację pracy, podział na środowisko testowe i produkcyjne, odpowiednią organizację folderów roboczych na dyskach, odpowiednią konfigurację dostępów z podziałem na role. Z doświadczenia wiemy, że dobry start gwarantuje porządek w środowisku na lata.

Data Wizards Deployment Framework

Już przy najprostszej instalacji wdrożymy u Ciebie dobre praktyki organizacji serwera i podejścia do zarządzania użytkownikami oraz obiegiem analiz dzięki rozwiązaniu bazującemu na Qlik Deployment Framework i dostosowanemu do potrzeb naszych klientów.

Podział na kontenery projektowe:

  • według funkcji
  • według obszaru biznesowego

Role użytkowników:

  • superadmin
  • administrator danych
  • deweloper
  • kontrybutor
  • konsument
~

Zarządzanie dostępem do danych:

  • dostęp według folderów aplikacji
  • dostęp według aplikacji analitycznej
  • dostęp do zakresów danych

Więcej informacji o poziomach dostępu do danych znajdziesz we wpisie blogowym.