+48 22 270 14 02 office@datawizards.pl

USŁUGI DODATKOWE

Funkcjonalności Qlik Sense’a nie kończą się tylko na tym, co dostajesz w pudełku. To szereg możliwości i API, które pozwalają Ci na bardziej kreatywne wykorzystanie Qlik Sense’a do stworzenia kompletnego rozwiązania BI w Twojej firmie. W czym możemy Ci pomóc?

Extensions

Brakuje Ci obiektu, dzięki któremu zwizualizowałbyś swoje dane? Chciałbyś wprowadzać dane do bazy z poziomu dashboard’u? Może potrzebujesz przycisku, który odświeża Twoje dane? Praktycznie dowolną funkcjonalność możemy dla Ciebie zaprogramować używając API Qlika i stworzyć dedykowany dla Ciebie obiekt. Sprawdź co już jest dostępne za darmo tutaj.

Mashup’y

Jeżeli chcesz stworzyć własny interfejs analityczny i jednocześnie wykorzystać obiekty dostarczone przez Qlik’a możemy pomóc Ci stworzyć tzw. Mashup – własny interfejs HTML z wykorzystaniem API dostarczanym przez Qlik’a.

Masz już własny interfejs i chcesz go zintegrować z obiektami Qlik’a? Możesz osadzać te obiekty w swoim oprogramowaniu, sterować ich działaniem oraz sterować działaniem serwera z wykorzystaniem API – w tym również Ci pomożemy. 

Więcej informacji o tworzeniu mashup’ów znajdziesz na stronie.

Server Side Extensions (SSE)

Masz inny silnik analityczny i chcesz go zintegrować z Qlik Sense? Nie ma problemu! Qlik Sense może wysyłać zgromadzone w nim dane do innego silnika, który z wykorzystaniem np. mechanizmów uczenia się maszynowego zwróci wyliczone dane wprost na wizualizacje. Co więcej możesz dynamicznie zmienić parametry tych obliczeń i jednocześnie używać selekcji w Qlik’u. Zmienione dane zostaną automatycznie wysłane do obliczenia “na zewnątrz” Qlika, a następnie po zwróceniu będziesz mógł je analizować w nowej perspektywie. Możesz rozbudować standardowe funkcje Qlik Sense’a o funkcje stworzone przez Ciebie i używać ich w dowolnym miejscu w aplikacji analitycznej. Dane mogą być liczone dynamicznie w trakcie interakcji z użytkownikiem lub statycznie, podczas ładowania danych. Język który możesz wykorzystać jest praktycznie dowolny, Qlik do kilku języków dostarcza “gotowce”.

Konektory

Nietypowe źródło danych? Możemy pomóc w doborze, zakupie i konfiguracji dedykowanego konektora, który dostarczany jest przez Qlik’a lub firmę zewnętrzną. Czasami zdarza się, że nie ma gotowego rozwiązania, umożliwiającego pobranie danych przez Qlik Sense. Na szczęście API i dokumentacja pozwalają na stworzenie dedykowanego konektora, który dla Ciebie napiszemy, a jego obsługa będzie analogiczna do już Ci znanych rozwiązań.

Narzędzia oparte na API

Chciałbyś sterować Qlik’iem z zewnętrznego narzędzia? Dla specjalnych zastosowań możemy stworzyć programy, które automatyzują czynności wykonywane na serwerze Qlik Sense. Mogą być to zastosowania związane z rozwojem aplikacji lub administrowaniem serwerem. Sprawdź!