+48 22 270 14 02 office@datawizards.pl

QLIK CONNECTORS

Nieograniczone możliwości łączenia się do danych zewnętrznych.
POBIERZ KONEKTORY

Qlik Connectors to zestaw sterowników, które jeszcze bardziej rozszerzają możliwości Qlik Sense w zakresie uzyskiwania połączeń z różnorodnymi źródłami danych. Po akwizycji firmy QVSource przez Qlik, portfolio Qlik Connectors poszerzyło się o sterowniki dostępne w pierwotnej ofercie QVSource. Dzięki tak szerokim możliwościom podłączenia do dowolnego źródła elektronicznego otwierają się przed Tobą niezmierzone możliwości wzbogacenia swoich analiz o dane, które mogą wręcz znajdować się poza Twoją organizacją (np. dane pogodowe, Google Analytics, czy dane z social media takich jak Facebook i Twitter).

Qlik Connectors możesz pobrać klikając na link poniżej. Część ze sterowników dostępnych w Qlik Connectors jest udostępniana bezpłatnie.

Analiza danych z SAP w Qlik Sense

W przypadku większości systemów biznesowych, Qlik Sense uzyskuje dostęp do ich bazy danych poprzez standardowe mechanizmy ODBC/OLEDB. System SAP jestem jednak pod tym kątem specyficzny, dlatego na jego potrzeby Qlik stworzył dedykowane konektory pozwalające na uzyskiwanie połączenia do SAP ERP, SAP BW i HANA. Warte zaznaczenia jest to, że konektory Qlik są certyfikowane przez SAP.

Jakie korzyści będę mógł osiągnąć dzięki Qlik SAP Connector?

Qlik w środowisku SAP zapewnia dużą wydajność i prostotę implementacji bez kosztów i złożoności tradycyjnych narzędzi BI dzięki następującym funkcjom:

  • Elastyczność w łączeniu źródeł danych. Model asocjacyjny Qlik umożliwia łatwe łączenie danych z systemów SAP ERP, SAP BW i HANA oraz danych z systemów innych niż SAP w zaawansowane aplikacje Qlik.
  • Szybkie wdrożenie. Qlik przyniesie Ci więcej korzyści z systemu SAP w ciągu dni lub tygodni – a nie miesięcy czy lat. Qlik dostarcza gotowe template’y, dzięki którym użytkownicy mogą uzyskać natychmiastowy wgląd w dane SAP. Template’y dostępne są m.in. dla modułów FI, CO, SD, MM.
  • Zwiększenie wartości SAP. Dzięki szybkiej i elastycznej analizie ad hoc, Qlik umożliwia użytkownikom SAP dostęp do wszystkich danych w wielu systemach SAP. Użytkownicy biznesowi mogą z łatwością korzystać z aplikacji, a działy IT mogą nimi łatwo zarządzać. W rzeczywistości większość użytkowników staje się produktywna po mniej niż jednej godzinie szkolenia.
  • Pewność korzystania z certyfikowanych interfejsów. Konektor Qlik do SAP jest certyfikowany przez SAP AG, dzięki czemu użytkownicy SAP mogą bezpiecznie eksplorować swoje krytyczne dane zapisane w SAP.
  • Zwiększona produktywność dzięki ponownemu wykorzystaniu komponentów SAP. Konektor do SAP tak naprawdę składa się z wielu mniejszych konektorów do różnych obszarów w SAP. Konektory te są w stanie ponownie wykorzystać logikę biznesową zapisaną w SAP, tym samym w pełni wykorzystując Twoje dotychczasowe inwestycje w rozwój SAP. Przykładowe elementy zapisane w SAP, które mogą być wprost użyte przez konektory Qlik to: widoki i tabele HANA i R/3, zapytania BEx, obiekty DSO / ODS, raporty ABAP, zapytania SAP i ekstraktory SAP.

 

Zobacz jak skonfigurować i uruchomić SAP Connector:

Dodatkowe zasoby