+48 22 270 14 02 office@datawizards.pl

QLIK CONNECTORS

Zestaw gotowych konektorów do baz danych, aplikacji, arkuszy kalkulacyjnych, witryn internetowych, Big Data i innych niestandardowych źródeł.
POBIERZ KONEKTORY

Czym jest Qlik Connectors?

To bogaty zestaw standardowych konektorów Qlik, który pozwoli Ci na połączenie się z dowolnym źródłem danych – poczynając od plików płaskich (np. XLS, CSV czy XML), poprzez bazy danych, na źródłach opartych o REST kończąc.

Qlik SAP Connector

Qlik SAP Connector to zestaw wielu różnych konektorów do takich obszarów w SAP jak: SAP ERP, SAP BW lub HANA. Certyfikowany przez SAP konektor potrafi podłączyć się bezpośrednio do takich elementów w SAP jak:

R

SAP Reports

R

SAP Queries

R

SAP Extractors

R

BEx Queries

R

DSO/ODS Objects

R

BAPI

R

SQL

R

OLAP

R

Multi-providers

R

Infocubes

R

Relational tables

R

HANA views

R

CDS views

Jakie korzyści daje Qlik SAP Connector?

Qlik w środowisku SAP zapewnia dużą wydajność i prostotę implementacji bez kosztów i złożoności tradycyjnych narzędzi BI dzięki następującym funkcjom:

  • Elastyczność w łączeniu źródeł danych. Model asocjacyjny Qlik umożliwia łatwe łączenie danych z systemów SAP ERP, SAP BW i HANA oraz danych z systemów innych niż SAP w zaawansowane aplikacje Qlik.
  • Szybkie wdrożenie. Qlik przyniesie Ci więcej korzyści z systemu SAP w ciągu dni lub tygodni – a nie miesięcy czy lat. Qlik dostarcza gotowe template’y, dzięki którym użytkownicy mogą uzyskać natychmiastowy wgląd w dane SAP. Template’y dostępne są m.in. dla modułów FI, CO, SD, MM.
  • Zwiększenie wartości SAP. Dzięki szybkiej i elastycznej analizie ad hoc, Qlik umożliwia użytkownikom SAP dostęp do wszystkich danych w wielu systemach SAP. Użytkownicy biznesowi mogą z łatwością korzystać z aplikacji, a działy IT mogą nimi łatwo zarządzać. W rzeczywistości większość użytkowników staje się produktywna po mniej niż jednej godzinie szkolenia.
  • Pewność korzystania z certyfikowanych interfejsów. Konektor Qlik do SAP jest certyfikowany przez SAP AG, dzięki czemu użytkownicy SAP mogą bezpiecznie eksplorować swoje krytyczne dane zapisane w SAP.
  • Zwiększona produktywność dzięki ponownemu wykorzystaniu komponentów SAP. Konektor do SAP tak naprawdę składa się z wielu mniejszych konektorów do różnych obszarów w SAP. Konektory te są w stanie ponownie wykorzystać logikę biznesową zapisaną w SAP, tym samym w pełni wykorzystując Twoje dotychczasowe inwestycje w rozwój SAP. Przykładowe elementy zapisane w SAP, które mogą być wprost użyte przez konektory Qlik to: widoki i tabele HANA i R/3, zapytania BEx, obiekty DSO / ODS, raporty ABAP, zapytania SAP i ekstraktory SAP.

Qlik Salesforce Connector

Wykorzystanie produktów Qlika w kontekście SalesForce można przedstawić w dwóch aspektach. Po pierwsze dostępny jest dedykowany konektor do danych SalesForce za pomocą którego można ekspresowo pobrać dane z SalesForce i przedstawić je jako wizualizacje w QlikView lub Qlik Sense.

Drugim aspektem jest wykorzystanie wizualizacji QlikView lub Qlik Sense bezpośrednio w samym Salesforce. Taka dwustronna integracja często jest bardzo pomocna, aby osoby pracujące na co dzień w SalesForce w tym samym okienku miały dostarczaną dodatkową analitykę dotyczącą danego klienta czy szansy sprzedażowej.

Qlik Web Connector

Qlik Web Connectors to zestaw niemal 50 konektorów do takich źródeł jak Facebook, Twitter, Amazon S3, Google AdSense, Google AdWords, Google Analytics, Google Calendar, Google Drive & Sheets, JIRA, Microsoft Office 365, Slack czy SurveyMonkey. Istotnym konektorem, wchodzącym w skład pakietu jest General Web Connector. Pozwala on na uzyskanie połączenia do systemów, które udostępniają dane poprzez REST API.

Dodatkowe materiały

Jak analizować dane z social media na przykładzie Facebooka?

Analizujesz działania Twojej konkurencji lub inne profile społecznościowe takie jak Twitter czy Facebook? A może analizujesz dane z Google Analytics? Dołącz do webinarium i zobacz jak w sprytny i efektywny sposób analizować dane i aktywnie wykorzystywać je do skutecznego prowadzenia profilu. Zobacz nagranie >>

Jak sprawnie analizować dane z Google Sheets i Google Calendar?

Jeżeli w Twojej firmie wykorzystujesz Google Sheets do przechowywania danych lub Google Calendar do organizacji spotkań, to przekonaj się, jak w prosty sposób będziesz mógł zacząć analizować wszystkie Twoje dane umieszczone w Google. Zobacz nagranie >>