+48 22 270 14 02 office@datawizards.pl

QLIK NPRINTING

Zautomatyzowana wysyłka spersonalizowanych raportów statycznych? To właśnie NPrinting.
SZKOLENIA NPRINTING

Jeśli potrzebujesz dystrybuować raporty statyczne z QlikView lub Qlik Sense to NPrinting jest rozwiązaniem dla Ciebie.
 

Czym jest NPrinting?

Nprinting to zestaw kilku narzędzi (m.in. NPrinting Server, NPrinting Designer czy NewsStand) za pomocą których możesz zbudować szablony raportów statycznych, które następnie (według ustalonego harmonogramu) zostaną rozesłane do określonych odbiorców. Raporty mogą zostać rozesłane na adresy e-mail czy foldery sieciowe – mogą być również opublikowane na Qlik Sense Hub.

 

W jakich przypadkach mogę zastosować Qlik NPrinting?

Ważną cechą NPrinting jest to, że generowane raporty mogą być wysyłane zarówno do odbiorców w Twojej organizacji jak i osób spoza niej (np. klientów czy partnerów biznesowych). Mając to na uwadze, NPrinting możesz zastosować np. do:

  • Częstej wysyłki powtarzalnych raportów (np. o nowych zamówieniach) do dużej grupy odbiorców (np. handlowców),
  • Wysyłki raportów do Twoich klientów czy partnerów handlowych np. o bieżącym statusie zlecenia..

 

W jaki sposób licencjonuje się NPrinting?

W zależności od tego ilu unikalnych odbiorców raportów będziesz chciał obsługiwać, mówimy o odpowiedniej wersji serwera NPrinting:

  • NPrinting Small Business Server (do 250 odbiorców),
  • NPrinting Enterprise Server (powyżej 250 odbiorców).

 

Jak tworzy się raporty i jakie formaty raportów są dostępne?

Szablony raportów tworzone są na podstawie wizualizacji już zawartych w poszczególnych aplikacjach QlikView lub Qlik Sense. Jeśli zatem przykładowo masz już stworzoną aplikację Qlik Sense do analizy sprzedaży Twoich handlowców, w prosty sposób przygotujesz szablon raportu, który roześle handlowcom indywidualne raporty z wynikami sprzedaży w podziale na handlowców, grupy produktowe etc. Szablon raportu możesz przygotowywać w formacie Excel, Power Point, Word, HTML czy PixelPerfect. Wysyłkę raportu do odbiorcy możesz wykonać w takim samym formacie jak szablon – możesz również przygotować wysyłkę w formacie PDF.