+48 22 270 14 02 office@datawizards.pl

QLIKVIEW

Sprawdzony przez dziesiątki tysięcy organizacji na całym świecie system Business Intelligence
 

QlikView

Prekursor drugiej generacji systemów Business Intelligence. Przed jego pojawieniem się pierwsza generacja systemów analitycznych działała w technologii OLAP. Złożoność technologii OLAP powodowała, że analizy mogły w nich być tworzone tylko przez osoby z dużymi zdolnościami technicznymi. Użytkownicy biznesowi byli jedynie biernymi odbiorcami preagregowanych raportów. Długi czas przygotowania i ograniczenia technologii OLAP powodowały coraz większą frustrację wśród użytkowników biznesowych chcących mieć niczym nieograniczony wgląd w swoje dane.

Pojawienie się QlikView zburzyło status quo. Ze względu na łatwość użytkowania, QlikView szybko zjednywał sobie rzesze użytkowników biznesowych, którzy przestali być zależni od Działów IT. W końcu mieli dostęp do danych, które były aktualne, szczegółowe i pochodzące z wielu (często bardzo różnych) źródeł danych. A co najważniejsze – dzięki innowacyjnemu interfejsowi użytkownicy biznesowi mogli zadawać pytania o dane bez znajomości języka SQL. Dodając do tego jeszcze to, że system działał ekstremalnie szybko, dzięki analizie danych w pamięci operacyjnej RAM, otrzymaliśmy przepis na rynkowy przebój.

Główne cechy QlikView

R

Pierwszy system klasy Business Intelligence działający w pełni in-memory

R

Brak ograniczeń na liczbę wymiarów i miar wykorzystywanych w analizie

R

Przełomowy i intuicyjny interfejs wspomagany silnikiem asocjacyjnym pozwalające zadawać skomplikowane pytania o dane użytkownikom bez znajomości kwerend i języka SQL

R

Niespotykana w systemach OLAP wydajność analizy na zestawach danych liczących nawet miliardy rekordów

R

Niski całkowity koszt posiadania (TCO)

R

Szerokie spektrum użycia: guided analytics, mobile analytics, reporting, self-service

R

Szybkie efekty wdrożeniowe – pierwsze aplikacje analityczne gotowe do użycie w ciągu kilku dni

QlikView szybko rozprzestrzenił się do kilkudziesięciu tysięcy firm na całym świecie – często dzięki tzw. marketingowi szeptanemu demokratyzując tym sposobem dostęp do analityki danych. Od teraz nie musiałeś znać SQL, aby móc w intuicyjny sposób zadawać nawet najbardziej skomplikowane pytania o dane. W 2011 Gartner po raz pierwszy umieścił QlikView w kwadrancie liderów wśród platform Business Intelligence. W raporcie Gartnera podkreślono również, że swym unikalnym podejściem Qlik zapoczątkował nowy trend – „Data Discovery”. Po niesamowitym sukcesie rynkowym drogą QlikView podążyło wielu naśladowców.

Dziś QlikView nadal jest użytkowany z powodzeniem w wielu międzynarodowych organizacjach, choć powoli jego miejsce zajmuje najnowszy produkt firmy Qlik – Qlik Sense.

Licencjonowanie QlikView

QlikView Small Business Edition Server

Subskrypcja 12 miesięcy

  • Rozwiązanie klient – serwer
  • Dostępne dwa typy licencji dostępowych: Named CAL i Document CAL
  • Przeznaczony do mniejszych instalacji (maksymalnie 25 licencji Named CAL lub 100 licencji Document CAL

QlikView Enterprise Edition Server

Subskrypcja 12 miesięcy

  • Przeznaczony do większych instalacji
  • Dowolna liczba użytkowników
  • 4 typy licencji dostępowych: Named CAL, Document CAL, Session CAL lub Usage CAL
  • Możliwość pracy w klastrze

Często zadawane pytanie

Czy mogę skonwertować licencje QlikView do Qlik Sense?

Oczywiście! Możesz skorzystać z opcji Analytics Modernization Program (używasz równocześnie QlikView i Qlik Sense) lub wykonać pełną konwersję do Qlik Sense. Dowiedz się więcej:

Blog: Konwersja z QlikView do Qlik Sense.

Webinarium: Konwersja z QlikView do Qlik Sense.

Czy mogę skonwertować aplikacje QlikView do Qlik Sense?

Oczywiście! Twoja dotychczasowa praca i nakłady finansowe włożone w rozwój aplikacji QlikView, mogą być szybko wykorzystane do stworzenia nowego środowiska Qlik Sense. Skrypt, dane (np. pliki QVD) a nawet wizualizacje z QlikView możesz szybko przekonwertować do Qlik Sense. Dowiedz się więcej:

Blog: Konwersja z QlikView do Qlik Sense.

Webinarium: Konwersja z QlikView do Qlik Sense.

Korzystasz z QlikView i zastanawiasz się nad migracją do Qlik Sense? Sprawdź czym jest Qlik Day, który możemy zorganizować bezpłatnie w Twojej firmie! Dowiedz się więcej >>