+48 22 270 14 02 office@datawizards.pl

WEBINARIA I WYDARZENIA

Zapisz się na webinarium lub obejrzyj minione nagrania

Dzielimy się naszą wiedzą

Poniżej znajdziesz nadchodzące webinaria i wydarzenia, a także nagrania udostępnione w wersji na żądanie. Aby je zobaczyć wypełnij formularz dostępny po kliknięciu w link odpowiedni dla wybranego webinarium.

Webinaria dostępne na żądanie

Analiza danych na urządzeniach mobilnych – Tips&Tricks

Poziom PODSTAWOWY
Dzięki aplikacji Qlik Sense możesz „rzucić wszystko, wyjechać w Bieszczady” i nadal mieć dostęp do raportów. Alerty na bieżąco informują Cię o wszelkich anomaliach, a Ty za pomocą jednego kliknięcia w telefonie rozwiązujesz dany problem.

Predykcja zachowań klientów z wykorzystaniem uczenia maszynowego

Poziom PODSTAWOWY
Zdobądź wiedzę na temat Machine Learning, które coraz mocniej przenika do świata biznesu. Dzięki analizie danych za pomocą uczenia maszynowego możesz podejmować lepsze decyzje biznesowe i szybciej reagować na zmiany, w oparciu o dane odnośnie wyborów Twoich klientów. 

Automatyzacja procesów w firmie dzięki Qlik App Aplication

Poziom PODSTAWOWY

Świat biznesu i zachodzące w nim procesy działają coraz szybciej. Jeśli chcesz, aby Twoja firma działała w rytmie otaczającego Cię świata, warto automatyzować działania. Dzięki temu uwolnisz cenny czas pracowników i wykorzystasz go tam, gdzie najbardziej przełoży się na rozwój Twojej firmy.
Jak kierować firmą w oparciu o dane? Bezpłatna konferencja online Cloud Data & Analytics Tour

Poziom PODSTAWOWY

Czy chcesz podejmować decyzje biznesowe w oparciu o dane? Cloud Data & Analytics Tour jest idealnym wydarzeniem na rozpoczęcie tej podróży. Weź udział w wydarzeniu i zobacz, jak szybciej pozyskiwać informacje dzięki analityce wizualnej!
Analityka w chmurze – pierwsze kroki

Poziom PODSTAWOWY

Twój biznes spotyka na swej drodze wyzwanie, które można rozwiązać poprzez analitykę, ale boisz się kolejnego wdrożenia? Przejdź do elastycznego, w pełni bezpiecznego środowiska analitycznego w chmurze, które uruchomisz w 5 minut!
Jak szybciej pozyskiwać informacje z danych? Bezpłatna konferencja online Qlik Analytics Tour

Poziom PODSTAWOWY

Chciałbyś maksymalnie wykorzystywać wartość biznesową Twoich danych? Weź udział w konferencji Online Qlik Analytics Tour i zobacz, jak szybciej pozyskiwać informacje dzięki analityce wizualnej! Poznaj przykłady wykorzystania analityki przez naszych Klientów.
Jak zautomatyzować przygotowanie raportów statycznych?

Poziom PODSTAWOWY

Czy zdarzyło Ci się przygotować raport w formacie Excel, PowerPoint czy PDF, a następnie rozesłać go do wielu odbiorców? Chcesz zautomatyzować przygotowywanie raportów? Chcesz uniknąć manualnych błędów? Jeśli tak, to dołącz do naszego webinarium!
Jak pobierać dane ze stron internetowych?

Poziom PODSTAWOWY

Coraz częściej w różnych analizach konieczne jest sięgnięcie do danych zewnętrznych. Nie zdając sobie sprawy z istnienia pewnych tricków można stracić wiele czasu na obsługę takiego procesu. Chcesz ten czas zaoszczędzić? Dołącz do naszego webinarium!
Inteligentne notyfikacje o zdarzeniach w danych

Poziom PODSTAWOWY

Przejdź na tryb inteligentnych notyfikacji. Dołącz do naszego webinarium i dowiedz się, jak: samodzielnie tworzyć alerty na temat interesujących Cię danych, korzystać z alertów systemowych, wysyłać dowolne notyfikacje do szerokiego grona odbiorców.
Jak dzielić się swoimi analizami z innymi?

Poziom PODSTAWOWY

Podczas webinarium dowiesz się, jak udostępniać stworzone przez siebie analizy innym osobom w Twojej firmie. Dzięki temu będziecie mogli wspólnie podejmować decyzje szybciej i na podstawie solidnych i identycznych danych.
Jak tworzyć analizy geograficzne?

Poziom PODSTAWOWY

Podczas webinarium skupimy się na wizualizacjach danych na mapach. Odgrywają one coraz większą rolę we współczesnym biznesie. Odkryjemy przed Wami tajniki wykorzystywania funkcji takich jak: punkty, linie, obszary i heat mapy.
Jak budować atrakcyjne wizualizacje danych?

Poziom PODSTAWOWY

Dowiedz się, jak wizualizować dane. Wizualizacje zbudujesz zarówno sam (zupełnie od podstaw) jak i wykorzystasz wbudowane w Qlik Sense inteligentne mechanizmy do tworzenia wizualizacji za Ciebie. Zobacz też, jak rozbudować standardową bibliotekę wizualizacji o nowe obiekty do wizualizacji danych.
Jak sprawnie zbudować model danych korzystając z różnych źródeł?

Poziom PODSTAWOWY

Podczas tego webinarium dowiesz się, jak szybko i w prosty sposób podłączyć różne typy danych do Qlik Sense. Dowiesz się również, jak poskładać dane znajdujące się w różnych źródłach w jeden, efektywny model danych, na którym będziesz mógł rozpocząć pracę.
Nowoczesne raportowanie w firmie

Poziom PODSTAWOWY

Zobacz jak czytać różne rodzaje wizualizacji oraz filtrować dane. Poznasz tips & tricks, skróty, ukryte funkcje – słowem wszystko to, czego użytkownik biznesowy potrzebuje, aby szybko docierać do najważniejszych informacji. Zobaczysz też, jak zadać pytania swoim danym i jak uzyskiwać na nie odpowiedzi.
Jak przejść z QlikView do Qlik Sense?

Poziom PODSTAWOWY
Dowiedz się, jakie opcje techniczne są dla Ciebie dostępne, aby proces migracji był szybki i wykorzystywał jak najwięcej z dotychczasowych inwestycji w development QlikView, jakie opcje licencyjne i benefity funkcjonalne czekają na Ciebie i Twoją firmę po przejściu na Qlik Sense, a także jak zespół Data Wizards może Cię w tym procesie wspomóc.

Historie ukryte w danych – 28 lat działalności WOŚP

Wydanie SPECJALNE

Wśród przepastnych tabel o typie sprzętu, placówce czy lokalizacji w danych WOŚP można odkryć wiele innych – mierzalnych historii. I właśnie je chcielibyśmy zaprezentować. Dołącz do naszego webinarium, aby dowiedzieć się, jak: przekształcić dane z tabel w historie i wnioski, wzbogacać dane wewnętrzne danymi zewnętrznymi, sprawnie prezentować dane na mapach.
Czy promocje na Black Friday są faktycznie okazjami? Wielka analiza Fake Friday

Poziom PODSTAWOWY

Dołącz do naszego webinarium i dowiedz się, jak zmieniały się ceny najpopularniejszych produktów na przestrzeni 6 miesięcy przed Black Friday, a także jak samodzielnie możesz wykonać taką analizę w Qlik Sense, aby w kolejnym roku upolować prawdziwe okazje.
Historie ukryte w danych, czyli Data Storytelling

Poziom PODSTAWOWY

Dowiedz się, jak możesz przekształcić dane w łatwo przyswajalne opowieści, którymi w prosty sposób podzielisz się ze swoimi współpracownikami. Podczas webinarium dowiesz się jak: stworzyć, opublikować, wyeksportować i praktycznie wykorzystać tzw. storytelling, oznaczyć na wykresie zdarzenia, aby stanowiły one dodatkową informację dla końcowych odbiorców.
TOP 10 sztuczek, które pozwolą Ci przekształcić dane w analizy

Poziom PODSTAWOWY

Poznaj 10 sztuczek, dzięki którym staniesz się w swojej firmie analitycznym guru oraz mistrzem w szybkości odpowiadania na dowolne pytania biznesowe. Podczas webinarium dowiesz się jak stworzyć raport z wielu źródeł, wybrać właściwą wizualizację danych, odkryć nieoczywiste informacje ukryte w Twoich danych, szybko udostępnić analizy innym osobom w Twojej firmie.
Sprawna sztuka wizualizacji danych

Poziom PODSTAWOWY
Zobacz, jakie typy wizualizacji są najlepsze dla konkretnych rodzajów danych i jakich wizualizacji lepiej unika. Poznaj najlepsze praktyki tworzenia raportów. Dowiedz się, jak działa Qlik Insight Advisor i jak możesz wykorzystać go w swojej codziennej pracy.

Jak przekształcać dane we wnioski w 15 minut?

Poziom PODSTAWOWY
Zobacz w krótkim demo, jak w łatwy sposób możesz przekształcać dane tabelaryczne w wizualizacje. Bez konieczności posiadania zaawansowanej wiedzy technicznej, bez zewnętrznego wsparcia, z dowolnego źródła danych, prosto i szybko.

Jak zacząć pracę w Qlik Sense?

Poziom PODSTAWOWY
Chcesz zobaczyć, jak podłączyć się do najpopularniejszych źródeł danych, jak automatycznie przygotowywać wizualizacje, jak korzystać z Qlik Sense w codziennej pracy z danymi. Dołącz do webinarium.

Trafiony prezent świąteczny na podstawie analizy danych Allegro

Wydanie SPECJALNE ??
Sezon zakupów świątecznych w pełni. Dalej zastanawiasz się nad wyborem najlepszych prezentów dla Twoich najbliższych? Przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego – wielką analizę sprzedaży z Allegro. Na podstawie analizy setek tysięcy transakcji sprzedażowych na Allegro i trendów zakupowych Polaków wybierzecie najlepszy prezent dla Twojego partnera/partnerki, dzieci, rodziców czy rodzeństwa.

Moc wizualizacji danych: jak wyjść poza Excela i zacząć wizualizować dane?

Poziom PODSTAWOWY
Zobacz, jak w kilku prostych krokach przejść od tabel do świetnych wizualizacji, które pozwolą Ci poznać różne historie ukryte do tej pory w tabelach.

Wizualizacja danych na mapach – Qlik Geo Analytics

Poziom PODSTAWOWY
Dowiedz się jak Qlik Sense pomoże Ci zaprezentować swoje dane na mapach lub jak wykorzystać publiczne dane do podejmowania decyzji o nowych lokalizacjach punktów handlowych. Poznaj wartość analityki wizualnej.

Jak efektywnie pracować z danymi? Pierwsze kroki z Qlik Sense

Poziom PODSTAWOWY
Poznaj Qlik Sense – kompleksowe rozwiązanie do analizy i wizualizacji, które zrewolucjonizuje Twoją pracę. Nie musisz posiadać zaawansowanych zdolności analitycznych. Qlik Sense sam pomoże Ci dobrać odpowiednie wizualizacje do Twoich danych.

Jak sprawnie analizować dane z Google Sheets i Google Calendar

Poziom PODSTAWOWY
Jeżeli w Twojej firmie wykorzystujesz Google Sheets do przechowywania danych lub Google Calendar do organizacji spotkań, to przekonaj się, jak w prosty sposób będziesz mógł zacząć analizować wszystkie Twoje dane umieszczone w Google.

Data Literacy – umiejętność „czytania” danych

Poziom PODSTAWOWY
Popraw swoje umiejętności analityczne, naucz się zadawania właściwych pytań danym i poprawnej interpretacji wyników Twoich wyszukiwań. Działaj świadomie i podejmuj trafne decyzje w oparciu o dane.

Podsumowanie nowości w Qlik Sense w 2021 roku

Poziom ZAAWANSOWANY

Zapraszamy na podsumowanie tego, co wydarzyło się w Qliku w 2021 roku. W programie między innymi: Qlik Sense SaaS, Qlik Application Automation, Qlik Forts. Być może uchylimy rąbka tajemnicy i powiemy, jakich nowości możemy spodziewać się już wkrótce.
Proste zarządzanie danymi poprzez Katalog Danych

Poziom ZAAWANSOWANY

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zapanować nad swoimi danymi i wykorzystać je do wsparcia codziennej pracy biznesu to ten webinar jest właśnie dla Ciebie! Zobacz, jak integrować się z zewnętrznymi źródłami danych, narzędziami BI, a także, jak transformować i publikować dane.
Przekraczanie granic wydajności i jakości dzięki pakietowi Qlik Inphinity Suite

Poziom ZAAWANSOWANY

Poznaj Inphinity Forms – samoobsługowe rozszerzenie do Qlik Sense. Umożliwi Ci one wprowadzanie i edycję danych bezpośrednio w Qlik Sense. Dzięki certyfikowanym rozszerzeniom wprowadzisz analitykę w swojej firmie na kolejny poziom!
TOP 10 nowości w Qlik Sense w 2020 roku

Poziom ZAAWANSOWANY

Zapraszamy na nasze subiektywne podsumowanie tego, co wydarzyło się w Qliku w 2020 roku. Pokażemy: nowe licencje Qlik Sense SaaS, alertowanie o danych Qlik Alerting, Natural Language Processing, program AMP czyli co zrobić z QlikView i wiele innych.
Koniec darmowej wersji Qlik Sense Desktop – sprawdź nowe możliwości!

Poziom ZAAWANSOWANY

Weź udział w webinarium i dowiedz się, jak ustrzec się przed brakiem dostępu do aplikacji, jakie są ścieżki migracji z Qlik Sense Desktop do pełnej wersji, a także jakie benefity uzyskasz po przejściu na wersję płatną.
Qlik Sense i Big Data

Poziom ZAAWANSOWANY

Według szacunków IDC do 2025 roku wolumen danych wzrośnie do 175 zetabajtów. Ilość danych rośnie bardzo szybko i stanowi to wyzwanie dla platform analitycznych. Dołącz do webinarium i dowiedz się, jak efektywnie wykorzystywać duży wolumen danych.
Nowości Qlik Sense June 2019

Poziom ZAAWANSOWANY

Qlik Sense June 2019 to wersja, która przynosi nowe rozwiązania w zakresie wizualizacji danych. Pojawiają się także nowe funkcjonalności związane m.in. z nową architekturą systemu czy nowymi możliwościami w kliencie mobilnym.
Nowości Qlik Sense February 2019

Poziom ZAAWANSOWANY
Poznaj nowości Qlik Sense: nowe opcje licencyjne, 7 wykresów, aplikacja mobilna dostępna na Android i iOS, nowy wygląd interfejsu i wiele wiele innych.

Konwersja z QlikView do Qlik Sense

Poziom ZAAWANSOWANY
Zostać z QlikView czy w pełni skonwertować QlikView do Qlik Sense? Dowiedz się jakie opcje licencyjne pozwalające na konwersję z QlikView do Qlik Sense są aktualnie dostępne, czy oba rozwiązania mogą ze sobą współistnieć i w jaki sposób mogą się uzupełniać i czy można w prosty sposób skonwertować istniejące aplikacje QlikView do Qlik Sense.

Tworzenie własnych aplikacji analitycznych na stronach www – Mashupy Qlik Sense

Poziom ZAAWANSOWANY
Dowiedz się czym jest mashup, jakie możliwości dane Qlik Sense Dev Hub i jak stworzyć pierwsze mashupy przy podstawowej znajomości języka HTML.

Raportowanie z Qlik NPrinting

Poziom ZAAWANSOWANY
Poznaj Qlik NPrinting i dowiedz się, jak w prosty sposób przygotować automatycznie setki raportów (PDF, xls, PPT)  z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

What’s new QLIK SENSE June ’18

Poziom ZAAWANSOWANY
Dowiedz się, jak jeszcze efektywniej wykorzystywać swoje dane. Poznaj funkcje: Cognitive Engine, Insight Advisor, Flow maps i Advanced Authoring. Dowiesz się w jaki sposób możesz rozbudować istniejące środowisko Qlik View o symetryczną instalację Qlik Sense.

Płatności faktur na czas a zatory płatnicze

Poziom PODSTAWOWY

Podczas webinarium pokażemy jak działy księgowe i controllingowe analizują część procesu P2P jaką są płatności faktur, przykłady konkretnych powodów, dla których płatności mogą być opóźnione oraz sposobów ich wykrycia, a także interaktywne demo analizy danych o płatnościach działu księgowości zobowiązań.
Kluczowe zagadnienia analityki w E-commerce

Poziom PODSTAWOWY

Pracujesz w branży E-Commerce i szukasz odpowiedzi na pytanie, co jest kluczowe w analityce handlu w Internecie i jak efektywnie korzystać z dostępnych narzędzi analitycznych? Dołącz do naszego webinarium i poznaj odpowiedzi na te pytania!
Jak ugryźć System Premiowy?

Poziom PODSTAWOWY

Premie w Twojej firmie są liczone ręcznie lub w Excelu, a wyliczenie premii zajmuje zbyt dużo czasu? Chcesz uwzględniać dodatkowe czynniki przy wyliczaniu premii, ale obawiasz się skomplikowanych obliczeń i popełnienia błędu? Dołącz do naszego webinarium!
Jak skutecznie analizować dane w branży farmaceutycznej?

Poziom PODSTAWOWY

Dołącz do naszego webinarium i dowiedz się m.in.: jak zautomatyzować proces pozyskiwania i przetwarzania danych zewnętrznych, czy możliwa jest integracja Qlika z popularnym system Veeva, jak prezentować dane sprzedażowe czy aktywnościowe na interaktywnych mapach, zobaczysz przykładowe aplikacje analityczne dla branży farmaceutycznej.
Analityka w start-upie

Poziom PODSTAWOWY

Dowiedz się, jak rozpocząć pracę w Qlik Sense bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów, jak wykorzystać Qlik Sense do zintegrowania w jednym dashboardzie danych z wielu systemów, a także jak współdzielić analizy z innymi użytkownikami nie ponosząc kosztów utrzymywania platformy sprzętowej.
Jak analizować dane z Social Media na przykładzie Facebooka?

Poziom PODSTAWOWY
Analizujesz działania Twojej konkurencji lub inne profile społecznościowe takie jak Twitter czy Facebook? A może analizujesz dane z Google Analytics? Dołącz do webinarium i zobacz jak w sprytny i efektywny sposób analizować dane i aktywnie wykorzystywać je do skutecznego prowadzenia swojego profilu.

Jak tworzyć skuteczne analizy finansowe?

Poziom PODSTAWOWY
Wizualizacje danych w raportach scalających wyniki finansowe, wydatki i potencjalne oszczędności umożliwiają monitorowanie trendów i planowanie z wyprzedzeniem. Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób firmy takie jak Twoja używają nowoczesnych narzędzi do analizy finansowej? Dołącz do naszego webinarium i zobacz, jak firmy takie jak Sanofi, McAfee czy Deloitte wykorzystują na co dzień Qlik Sense.

Jak tworzyć kluczowe analizy dla działu zakupu?

Poziom PODSTAWOWY
Dzięki możliwości konsolidowania wielu danych w jednym widoku, pracownicy działów zakupów mogą być lepiej poinformowani – a co za tym idzie – mogą podejmować na tej podstawie trafniejsze decyzje. Dołącz do webinarium i zobacz, jak Qlik umożliwia podejmowanie decyzji popartych danymi.

Jak tworzyć kluczowe analizy HR?

Poziom PODSTAWOWY
Dowiedz się, jak zacząć wykorzystywać analitykę w działach HR i w jaki sposób może ona Ci pomóc w zarządzaniu zasobami ludzkimi.