+48 22 270 14 02 office@datawizards.pl

WEBINARY

Zapisz się na webinarium lub obejrzyj minione nagrania

 

Dzielimy się naszą wiedzą

Poniżej znajdziesz nadchodzące webinaria, a także nagrania udostępnione w wersji na żądanie. Aby je zobaczyć wypełnij formularz dostępny po kliknięciu w link odpowiedni dla wybranego webinarium.

Nadchodzące webinaria

Historie ukryte w danych, czyli Data Storytelling

23 października | 13:00 | Poziom PODSTAWOWY

Dowiedz się, jak możesz przekształcić dane w łatwo przyswajalne opowieści, którymi w prosty sposób podzielisz się ze swoimi współpracownikami. Podczas webinarium dowiesz się jak: stworzyć, opublikować, wyeksportować i praktycznie wykorzystać tzw. storytelling, oznaczyć na wykresie zdarzenia, aby stanowiły one dodatkową informację dla końcowych odbiorców.
Jak skutecznie analizować dane w branży farmaceutycznej?

29 października | 13:00 | Poziom PODSTAWOWY

Dołącz do naszego webinarium i dowiedz się m.in.: jak zautomatyzować proces pozyskiwania i przetwarzania danych zewnętrznych, czy możliwa jest integracja Qlika z popularnym system Veeva, jak prezentować dane sprzedażowe czy aktywnościowe na interaktywnych mapach, zobaczysz przykładowe aplikacje analityczne dla branży farmaceutycznej.

Webinaria dostępne na żądanie

TOP 10 sztuczek, które pozwolą Ci przekształcić dane w analizy

Poziom PODSTAWOWY

Poznaj 10 sztuczek, dzięki którym staniesz się w swojej firmie analitycznym guru oraz mistrzem w szybkości odpowiadania na dowolne pytania biznesowe. Podczas webinarium dowiesz się jak stworzyć raport z wielu źródeł, wybrać właściwą wizualizację danych, odkryć nieoczywiste informacje ukryte w Twoich danych, szybko udostępnić analizy innym osobom w Twojej firmie.
Analityka w start-upie

Poziom PODSTAWOWY

Dowiedz się, jak rozpocząć pracę w Qlik Sense bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów, jak wykorzystać Qlik Sense do zintegrowania w jednym dashboardzie danych z wielu systemów, a także jak współdzielić analizy z innymi użytkownikami nie ponosząc kosztów utrzymywania platformy sprzętowej.
Qlik Sense i Big Data

Poziom ZAAWANSOWANY

Według szacunków IDC do 2025 roku wolumen danych wzrośnie do 175 zetabajtów. Ilość danych rośnie bardzo szybko i stanowi to wyzwanie dla platform analitycznych. Dołącz do webinarium i dowiedz się, jak efektywnie wykorzystywać duży wolumen danych.
Nowości Qlik Sense June 2019

Poziom ZAAWANSOWANY

Qlik Sense June 2019 to wersja, która przynosi nowe rozwiązania w zakresie wizualizacji danych. Pojawiają się także nowe funkcjonalności związane m.in. z nową architekturą systemu czy nowymi możliwościami w kliencie mobilnym.
Sprawna sztuka wizualizacji danych

Poziom PODSTAWOWY

Zobacz, jakie typy wizualizacji są najlepsze dla konkretnych rodzajów danych i jakich wizualizacji lepiej unika. Poznaj najlepsze praktyki tworzenia raportów. Dowiedz się, jak działa Qlik Insight Advisor i jak możesz wykorzystać go w swojej codziennej pracy.

 

 

Jak analizować dane z Social Media na przykładzie Facebooka?

Poziom PODSTAWOWY

Analizujesz działania Twojej konkurencji lub inne profile społecznościowe takie jak Twitter czy Facebook? A może analizujesz dane z Google Analytics? Dołącz do webinarium i zobacz jak w sprytny i efektywny sposób analizować dane i aktywnie wykorzystywać je do skutecznego prowadzenia swojego profilu.

Jak przekształcać dane we wnioski w 15 minut?

Poziom PODSTAWOWY

Zobacz w krótkim demo, jak w łatwy sposób możesz przekształcać dane tabelaryczne w wizualizacje. Bez konieczności posiadania zaawansowanej wiedzy technicznej, bez zewnętrznego wsparcia, z dowolnego źródła danych, prosto i szybko.

Nowości Qlik Sense February 2019

Poziom ZAAWANSOWANY

Poznaj nowości Qlik Sense: nowe opcje licencyjne, 7 wykresów, aplikacja mobilna dostępna na Android i iOS, nowy wygląd interfejsu i wiele wiele innych.

Jak zacząć pracę w Qlik Sense?

Poziom PODSTAWOWY

Chcesz zobaczyć, jak podłączyć się do najpopularniejszych źródeł danych, jak automatycznie przygotowywać wizualizacje, jak korzystać z Qlik Sense w codziennej pracy z danymi. Dołącz do webinarium.

Konwersja z QlikView do Qlik Sense

Poziom ZAAWANSOWANY

Zostać z QlikView czy w pełni skonwertować QlikView do Qlik Sense? Dowiedz się jakie opcje licencyjne pozwalające na konwersję z QlikView do Qlik Sense są aktualnie dostępne, czy oba rozwiązania mogą ze sobą współistnieć i w jaki sposób mogą się uzupełniać i czy można w prosty sposób skonwertować istniejące aplikacje QlikView do Qlik Sense.

Trafiony prezent świąteczny na podstawie analizy danych Allegro

Wydanie SPECJALNE 🎅🎁
Sezon zakupów świątecznych w pełni. Dalej zastanawiasz się nad wyborem najlepszych prezentów dla Twoich najbliższych? Przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego – wielką analizę sprzedaży z Allegro. Na podstawie analizy setek tysięcy transakcji sprzedażowych na Allegro i trendów zakupowych Polaków wybierzecie najlepszy prezent dla Twojego partnera/partnerki, dzieci, rodziców czy rodzeństwa.

Jak tworzyć skuteczne analizy finansowe?

Poziom PODSTAWOWY

Wizualizacje danych w raportach scalających wyniki finansowe, wydatki i potencjalne oszczędności umożliwiają monitorowanie trendów i planowanie z wyprzedzeniem. Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób firmy takie jak Twoja używają nowoczesnych narzędzi do analizy finansowej? Dołącz do naszego webinarium i zobacz, jak firmy takie jak Sanofi, McAfee czy Deloitte wykorzystują na co dzień Qlik Sense.

Jak tworzyć kluczowe analizy dla działu zakupu?

Poziom PODSTAWOWY
Dzięki możliwości konsolidowania wielu danych w jednym widoku, pracownicy działów zakupów mogą być lepiej poinformowani – a co za tym idzie – mogą podejmować na tej podstawie trafniejsze decyzje. Dołącz do webinarium i zobacz, jak Qlik umożliwia podejmowanie decyzji popartych danymi.

Jak tworzyć kluczowe analizy HR?

Poziom PODSTAWOWY
Dowiedz się, jak zacząć wykorzystywać analitykę w działach HR i w jaki sposób może ona Ci pomóc w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Moc wizualizacji danych: jak wyjść poza Excela i zacząć wizualizować dane?

Poziom PODSTAWOWY
Zobacz, jak w kilku prostych krokach przejść od tabel do świetnych wizualizacji, które pozwolą Ci poznać różne historie ukryte do tej pory w tabelach.

Tworzenie własnych aplikacji analitycznych na stronach www – Mashupy Qlik Sense

Poziom ZAAWANSOWANY
Dowiedz się czym jest mashup, jakie możliwości dane Qlik Sense Dev Hub i jak stworzyć pierwsze mashupy przy podstawowej znajomości języka HTML.

Wizualizacja danych na mapach – Qlik Geo Analytics

Poziom PODSTAWOWY
Dowiedz się jak Qlik Sense pomoże Ci zaprezentować swoje dane na mapach lub jak wykorzystać publiczne dane do podejmowania decyzji o nowych lokalizacjach punktów handlowych. Poznaj wartość analityki wizualnej.

Jak efektywnie pracować z danymi? Pierwsze kroki z Qlik Sense

Poziom PODSTAWOWY
Poznaj Qlik Sense – kompleksowe rozwiązanie do analizy i wizualizacji, które zrewolucjonizuje Twoją pracę. Nie musisz posiadać zaawansowanych zdolności analitycznych. Qlik Sense sam pomoże Ci dobrać odpowiednie wizualizacje do Twoich danych.

Raportowanie z Qlik NPrinting

Poziom ZAAWANSOWANY
Poznaj Qlik NPrinting i dowiedz się, jak w prosty sposób przygotować automatycznie setki raportów (PDF, xls, PPT)  z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Jak sprawnie analizować dane z Google Sheets i Google Calendar

Poziom PODSTAWOWY
Jeżeli w Twojej firmie wykorzystujesz Google Sheets do przechowywania danych lub Google Calendar do organizacji spotkań, to przekonaj się, jak w prosty sposób będziesz mógł zacząć analizować wszystkie Twoje dane umieszczone w Google.

What’s new QLIK SENSE June ’18

Poziom ZAAWANSOWANY
Dowiedz się, jak jeszcze efektywniej wykorzystywać swoje dane. Poznaj funkcje: Cognitive Engine, Insight Advisor, Flow maps i Advanced Authoring. Dowiesz się w jaki sposób możesz rozbudować istniejące środowisko Qlik View o symetryczną instalację Qlik Sense.

Data Literacy – umiejętność „czytania” danych

Poziom PODSTAWOWY
Popraw swoje umiejętności analityczne, naucz się zadawania właściwych pytań danym i poprawnej interpretacji wyników Twoich wyszukiwań. Działaj świadomie i podejmuj trafne decyzje w oparciu o dane.