+48 22 270 14 02 office@datawizards.pl

QLIK GEOANALYTICS

Zaawanasowane wizualizacje na mapach i analizy oparte na lokalizacji zarówno dla Qlik Sense, jak i QlikView.
ZOBACZ DEMO

Czym jest Qlik GeoAnalytics?

Qlik GeoAnalytics to nie tylko rozbudowane możliwości prezentacji danych na mapach. To również zaawansowane kalkulacje geoprzestrzenne (jak np. wyliczanie odległości czy czasu przejazdu w zależności od użytego środka transportu), które pomogą Twojej organizacji zyskiwać przewagę konkurencyjną poprzez wykorzystanie w analizie coraz bardziej dostępnych danych geo.

Qlik GeoAnalytics Base jest standardowym komponentem, z którego możesz korzystać w ramach licencjonowania Qlik Sense (tryb Professional / Analyzer). Jest w on w pełni hostowany przez firmę Qlik.

Geokodowanie

Dodatkową funkcją Qlik GeoAnalytics jest opcja geokodowania. Dostępne jest geokodowanie dwukierunkowe: adresu na współrzędne oraz współrzędnych na adres.

Jakie korzyści daje Qlik GeoAnalytics?

Qlik GeoAnalytics stwarza możliwość podejmowania lepszych decyzji związanych z lokalizacją prowadzenia biznesu, poprzez dostarczanie zaawansowanych możliwości analitycznych w wymiarze geoprzestrzennym. Qlik GeoAnalytics to nie tylko mapy, ale przede wszystkim zaawansowane funkcje geoprzestrzenne, które odkryją przed Tobą niewidoczne do tej pory relacje geograficzne. Opatentowana technologia kompresji i streamingu danych mapowych pozwoli Ci zrozumieć wzrastający wolumen danych powiązanych z lokalizacją. Dostępna dzięki temu poszerzona analiza Twoich danych pozwoli Ci podejmować trafniejsze decyzje, które przekładać się będą na wyższy ROI.

Często zadawane pytania

Czy dostępna jest wersja Qlik GeoAnalytics, którą mogę zainstalować na własnym serwerze?
Tak. To wersja Qlik Sense GeoAnalytics Enterprise, którą w pełni zainstalować można na serwerze, znajdującym się w Twojej organizacji. Nie komunikuje się ona z zewnętrznym serwerem firmy Qlik.
Czy wersja Qlik GeoAnalytics Base posiada jakieś ograniczenia?
Qlik GeoAnalytics Base jest wersją w pełni hostowaną przez firmę Qlik. W związku z tym podczas jednorazowej operacji wyszukiwania możesz zapytać o 400 tras dojazdu lub o 50000 rekordów.
Czy mogę skorzystać z opcji geokodowania?
Tak. Każda z wersji może wykonać operację geokodowania po uprzednim wykupieniu pakietu geokodowania.

Dodatkowe materiały

Wizualizacja danych na mapach – Qlik Geo Analytics

Dowiedz się jak Qlik Sense pomoże Ci zaprezentować swoje dane na mapach lub jak wykorzystać publiczne dane do podejmowania decyzji o nowych lokalizacjach punktów handlowych. Poznaj wartość analityki wizualnej. Zobacz nagranie >>