+48 22 270 14 02 office@datawizards.pl

QLIK SENSE

Qlik Sense to kompletna platforma do nowoczesnej i samoobsługowej analityki, ułatwiająca odkrywanie zależności pomiędzy danymi.
WYPRÓBUJ QLIK SENSEZOBACZ PRZYKŁADOWE APLIKACJE

Uwolnij swoje dane

Qlik Sense odpowiada na wszystkie możliwe potrzeby analityczne organizacji – od samoobsługowej wizualizacji i eksploracji danych, poprzez aplikacje typu guided analytics, analitykę osadzoną, analizy na urządzeniach mobilnych i statyczne raportowanie.

Pozwala on na interaktywną analizę. Możesz zadać dowolne pytanie, a narzędzie pozwoli ci znaleźć na nie odpowiedź. Ponadto Qlik Sense to przede wszystkim innowacyjne wizualizacje, które możesz tworzyć w sposób w pełni interaktywny. Wszystkie sporządzone przez siebie raporty możesz oglądać na komputerze, tablecie, a także telefonie.

Podejmuj lepsze decyzje. Razem.

Dzięki Qlik Sense każdy może podejmować bardziej świadome decyzje. Bez względu na to, jak mały lub duży jest Twój zespół, możesz łatwo dzielić się spostrzeżeniami i współpracować w skuteczny sposób:

Eksploruj zasoby analityczne dzięki Qlik Sense Hub: znajduj i udostępniaj aplikacje analityczne bezpiecznie ze scentralizowanego miejsca.

Bezpieczna współpraca: twórz i udostępniaj modele danych, analizy i wizualizacje swoim współpracownikom, aby wspólnie stymulować biznes.

Opowiadaj historie oparte na danych: twórz wizualne prezentacje swoich wniosków. Prezentacje możesz również eksportować do popularnych formatów plików: PDF czy PPT.

Licencjonowanie Qlik Sense

Licencjonowanie Qlik Sense jest bardzo przejrzyste i dopasowane do dwóch, typowych obszarów, w których może działać użytkownik Qlik Sense.

Pierwszym z obszarów jest tworzenie aplikacji Qlik Sense. Aby było to możliwe, użytkownik powinien posiadać licencję Qlik Sense Professional. Oprócz tworzenia aplikacji, tj. podłączania źródeł danych i budowania wizualizacji, użytkownik wyposażony w ten typ licencji może również korzystać z analiz w aplikacjach – tak, jak użytkownik końcowy.

Drugi z obszarów, to korzystanie z przygotowanych wcześniej raportów w trybie użytkownika końcowego. Ten typ użytkownika powinien posiadać licencję Qlik Sense Analyzer. Za jej pomocą można korzystać z dowolnej liczby aplikacji analitycznych Qlik Sense i dowolnie eksplorować zawarte w nich analizy.

Dodatkowo, jeśli chciałbyś zapewnić dostęp do Qlik Sense szerokiemu gronu odbiorców, którzy sporadycznie korzystać będą z aplikacji Qlik Sense – wypróbuj nową opcję Qlik Sense Analyzer Capacity. Twoi użytkownicy będą mieli do wykorzystania wspólną pulę czasu korzystania z aplikacji Qlik Sense.

Qlik Sense Analyzer

Subskrypcja 12 miesięcy

Przeglądanie interaktywnych aplikacji

Tworzenie zakładek

Tworzenie i publikacja story-telling

Drukowanie obiektów, narracji i arkuszy

Eksport danych z wizualizacji do xls i pdf

Autentykacja na urządzeniach mobilnych

Qlik Sense Professional

Subskrypcja 12 miesięcy

Wszystkie opcje licencji Analyzer, a ponadto

Tworzenie aplikacji (źródła danych + wizualizacje)

Tworzenie arkuszy w już opublikowanych aplikacjach

Udostępnianie arkuszy

Dostęp od środowiska Dev-Hub

Qlik Sense Analyzer Capacity

Subskrypcja 12 miesięcy

Wszystkie opcje licencji Analyzer, a ponadto

Przypisana do grupy użytkowników, w tym anonimowych użytkowników

Miesięczna subskrypcja określonej ilości minut

 

 

 

Decydując się na Qlik Sense w pakiecie otrzymujesz następujące komponenty: Qlik GeoAnalytics, Qlik WebConnectors oraz środowisko testowe i developerskie. Kliknij w poniższe opcje, aby dowiedzieć się więcej.

Często zadawane pytania

Czy organizowane są szkolenia dotyczące Qlik Sense?
Oczywiście. Szkolenie organizujemy zarówno w formie otwartej jak i zamkniętej – dedykowanej dla Twojej firmy. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły.
Czy mogę kupić licencje w opcji subskrypcji?
Tak. Wszyscy nowi użytkownicy Qlik Sense mogą kupić Qlik Sense w subskrypcji. Minimalny okres subskrypcji wynosi 12 miesięcy.
Czym różni się Qlik Sense Token od wersji Professional i Analyzer?

Qlik Sense Token to pierwsza wersja licencjonowania Qlik Sense. Jest ona wciąż dostępna dla użytkowników, którzy pozostali na licencjonowaniu typu Token. Token był przypisywany do jednej osoby, bez rozróżnienia czy osoba ta tworzyła aplikacje czy korzystała tylko z gotowych wizualizacji. Wersja Professional / Analyzer takie rozgraniczenia wprowadza co czyni licencjonowanie Qlik Sense bardziej dopasowanym do realnych sytuacji.

Jeśli aktualnie używasz wersji Token zachęcamy Cię do konwersji swoich licencji do wersji Professional / Analyzer. W wyniku bezpłatnej konwersji otrzymasz dostęp do dodatkowych produktów: Qlik GeoAnalytics (analizy geo), Qlik Web Connectors (pakiet ponad czterdziestu dodatkowych konektorów m.in. do Google Analytics, JIRA, Microsoft CRM, Sugar CRM, Sharepoint), środowisko Developerskie i Testowe.

Czy mogę skonwertować QlikView do Qlik Sense?
Oczywiście! Możesz skorzystać z opcji Dual Use (używasz równocześnie QlikView i Qlik Sense) lub wykonać pełną konwersję do Qlik Sense. Dowiedz się więcej:

Blog: Konwersja z QlikView do Qlik Sense.

Webinarium: Konwersja z QlikView do Qlik Sense.

Czy dostępne jest licencjonowanie per core?
Tak, przy większej ilości użytkowników rozsądnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z licencji Qlik Sense Enterprise Core Based. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły.

Dodatkowe materiały

Jak efektywnie pracować z danymi? Pierwsze kroki z Qlik Sense

Poznaj Qlik Sense – kompleksowe rozwiązanie do analizy i wizualizacji, które zrewolucjonizuje Twoją pracę. Nie musisz posiadać zaawansowanych zdolności analitycznych. Qlik Sense sam pomoże Ci dobrać odpowiednie wizualizacje do Twoich danych. Zobacz nagranie >>

Jak zacząć pracę w Qlik Sense?

Chcesz zobaczyć, jak podłączyć się do najpopularniejszych źródeł danych, jak automatycznie przygotowywać wizualizacje, jak korzystać z Qlik Sense w codziennej pracy z danymi. Zobacz nagranie >>

Jak przekształcać dane we wnioski w 15 minut?

Zobacz w krótkim demo, jak w łatwy sposób możesz przekształcać dane tabelaryczne w wizualizacje. Bez konieczności posiadania zaawansowanej wiedzy technicznej, bez zewnętrznego wsparcia, z dowolnego źródła danych, prosto i szybko. Zobacz nagranie >>

Konwersja z QlikView do Qlik Sense

Zostać z QlikView czy w pełni skonwertować QlikView do Qlik Sense? Dowiedz się jakie opcje licencyjne pozwalające na konwersję z QlikView do Qlik Sense są aktualnie dostępne, czy oba rozwiązania mogą ze sobą współistnieć i w jaki sposób mogą się uzupełniać i czy można w prosty sposób skonwertować istniejące aplikacje QlikView do Qlik Sense. Zobacz nagranie >>