+48 22 270 14 02 office@datawizards.pl

QLIK DATAMARKET

Pakiet gotowych do użycia danych zewnętrznych połączonych z QlikView i Qlik Sense.

Qlik DataMarket

Świat zmienia się w coraz szybszym tempie, a firmy muszą wyprzedzać konkurencję, stając się bardziej sprawnymi i zdolnymi do reagowania na zewnętrzne zmiany. Innowacja jest kluczem do nadążenia za tempem zmian rynkowych. Aby to osiągnąć, firmy powinny analizować swoje wyniki z uwzględnieniem danych zewnętrznych (np. kursów walut, danych pogodowych, danych demograficznych czy makroekonomicznych).

Qlik DataMarket to coś więcej niż tylko dane zewnętrzne. To dane zewnętrzne połączone z Twymi danymi wewnętrznymi z wykorzystaniem unikalnego dla Qlika mechanizmu asocjacji danych.

Data as a Service (DaaS)

Qlik DataMarket oferuje kompletną usługę dostępu do szerokiego zakresu danych zewnętrznych za pośrednictwem usługi cloud. Pakiet danych zewnętrznych jest zintegrowany z QlikView i Qlik Sense, co umożliwia szybkie wybranie z katalogu interesujących Cię danych i zintegrowanie ich z Twymi danymi wewnętrznymi. Dane w katalogu uaktualniane są na bieżąco więc Twoim jedynym zadaniem jest wybranie intersującego Cię zestawu danych.

Często zadawane pytania

Jakie dane zewnętrzne znajdę w pakiecie Qlik DataMarket?

W pakiecie darmowym uzyskasz dostęp do:

  • Kursów walut (EUR, USD, GBP),
  • Danych ekonomicznych i demograficznych z ponad 200 krajów, obejmujących okres ponad 50 lat,
  • Danych pogodowych dla 50 największych miast na świecie.
Co dostaję gdy korzystam z Qlik Sense Professional lub Analyzer?

Jeśli korzystasz z Qlik Sense w opcji Professional / Analyzer automatycznie uzyskujesz dostęp do pakietu Qlik Data Market Essentials. Oprócz wymienionych powyżej danych, pakiet Essentials zawiera:

  • Kursy 21 walut,
  • Dane z EuroStat (populacja, wynagrodzenia, zatrudnienie etc.),
  • Dane pogodowe dla 500 największych miast na świecie.