+48 22 270 14 02 office@datawizards.pl

Poznaj unikalne szkolenia Qlik Sense

Szkolenia zostały stworzone tak, aby umożliwić stopniowe wdrażanie się w temat analityki danych z użyciem Qlik Sense. Wskażemy Ci dobre praktyki, pokażemy jak unikać najczęściej popełnianych błędów, a także zapoznamy z technikami stosowanymi przez liderów analizy danych w innych firmach.

Co wyróżnia nasze szkolenia? Dbamy o to, aby były stale aktualizowane i bazowały na przykładach, z którymi na co dzień spotykają się użytkownicy.

szkolenia QLIK SENSE banner

Harmonogram szkoleń

Szkolenia podstawowe

Podstawy Qlika

Poziom: podstawowy | Czas trwania: 3,5 h

Dowiedz się więcej >>

Qlik Masterclass

Python i Qlik

Poziom: średnio-zaawansowany | Czas trwania: 40 h

Dowiedz się więcej >>

Raiffeisen Bank International AG (Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce

„Szkolenia Qlik Sense Business User organizowane przez firmę Data Wizards zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny i zrozumiały dla wszystkich uczestników. Prowadzący był bardzo dobrze przygotowany merytorycznie i przekazywał wiedzę z dużym zaangażowaniem. Na bieżąco reagował na pytania i pomysły uczestników, dzięki czemu wyjaśnione zostały wszystkie zagadnienia niezbędne do dalszej pracy z Qlik Sense. Zdecydowanie polecam szkolenia organizowane przez firmę Data Wizards wszystkim osobom pragnącym zdobyć wiedzę z zakresu pracy z rozwiązaniami Qlik.” 

ACTION S.A.

„Przebieg szkolenia Qlik Sense Advanced Developer przeprowadzonego przez firmę Data Wizards spełnił wszystkie nasze oczekiwania. Program został zrealizowany na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, a treści, które nas najbardziej zainteresowały zostały omówione nawet szerzej podczas szkolenia. Prowadzący był bardzo dobrze przygotowany i przekazywał nam wiedzę w sposób jasny i zrozumiały. Chętnie odpowiadał na nasze wszystkie pytania, dzięki czemu możemy być pewni, że zdobyte umiejętności zostaną przez nas wykorzystane przy dalszej pracy w narzędziu. Dzięki warsztatom zyskaliśmy realne umiejętności, a nie tylko wiedzę teoretyczną.”

POLFLAM

„Szkolenie Qlik Sense przeprowadzone przez firmę Data Wizards odbyło się na najwyższym poziomie. Zostały wyjaśnione wszystkie ustalone zagadnienia, a nawet udało się nieco rozszerzyć zakres szkolenia. Prowadzący z dużą cierpliwością i zaangażowaniem przekazywał wiedzę uczestnikom oraz odpowiadał na ich pytania. Atmosfera szkolenia była swobodna, co ułatwiało nam zdobywanie wiedzy. Po odbytym szkoleniu mogliśmy bez problemu sami zacząć tworzyć swoje analizy w programie Qlik Sense.”

Najczęściej zadawane pytania

Czym różni się szkolenie otwarte od zamkniętego?

Szkolenie zamknięte jest realizowane tylko dla Twojej firmy. Może odbyć się w dowolnej, wskazanej przez Ciebie lokalizacji, w biurze Data Wizards lub online. W szkoleniu otwartym natomiast możesz spotkać uczestników z wielu firm. To również świetna opcja na przeszkolenie Twojego nowego pracownika. Szkolenie otwarte jest realizowane w biurze Data Wizards lub online.

Pracowałem do tej pory w innych narzędziach Business Intelligence. Które szkolenie jest dla mnie?

Jeżeli do tej pory tworzyłeś raporty lub przygotowywałeś dane w innym narzędziu, na pewno masz dobrą wiedzę podstawową o pracy z danymi. Będzie to świetny fundament do poznania Qlik Sense. Qlik jest platformą różniącą się od wszystkich innych pod względem podejścia do modelu danych, a składnia formuł jest różna pomiędzy wszystkimi narzędziami BI. Dlatego odpowiednia będzie dla ciebie pełna ścieżka szkoleniowa – Tworzenie raportów i Modelowanie danych.

W mojej firmie mam różnych użytkowników. Jak dobrać dla nich optymalne szkolenie?

Naturalne jest, że użytkownicy będą przejawiać różny poziom potrzeb i chęci rozwoju swoich kompetencji analitycznych. Niektórzy będą konsumentami, a inni konsumentami i twórcami raportów. Nie wszyscy muszą być ekspertami BI w Twojej firmie. Przy zróżnicowanej grupie polecamy udział wszystkich uczestników w szkoleniu Tworzenie raportów oraz zawężonego grona w dwóch kolejnych dniach – Modelowanie danych.

Jeżeli w Twojej organizacji panuje wysoka kultura analityczna i wielu użytkowników (dziesiątki i setki) ma dostęp do narzędzia BI, organizujemy dla nich półdniowe szkolenia Business User, będące skróconą wersją szkolenia Tworzenie raportów. Wielkość grup i materiał dostosujemy do Twoich potrzeb. Półdniowe szkolenie Business User jest programem minimum dla każdej osoby, której przydzielana jest licencja Qlik Sense.

Jeśli mimo wszystko zastanawiasz się jaki typ szkolenia byłby najlepszy dla danego użytkownika – skontaktuj się z nami. Na podstawie poziomu umiejętności analitycznych Twoich pracowników opracujemy indywidualną ścieżkę szkoleniową.

Pracowałem do tej pory z QlikView. Które szkolenie jest dla mnie?

Będzie to zależeć od Twoich dotychczasowych doświadczeń. Jeżeli byłeś w QlikView tylko konsumentem to odpowiednim będzie dla ciebie szkolenie Tworzenie raportów, którego pierwsza część uczy korzystania z zupełnie nowego interfejsu Qlik Sense. Gdybyś chciał skorzystać z okazji i zacząć tworzyć aplikacje, rozszerz swój program o szkolenie Modelowanie danych. Jeżeli natomiast byłeś deweloperem QlikView, możesz pominąć szkolenie Modelowanie danych. Zwłaszcza, jeżeli brałeś kiedyś udział w jego wersji dla QlikView. Zalecanym natomiast będzie dla ciebie szkolenie Tworzenie raportów. Interfejs i sposób tworzenia widoków w Qlik Sense jest inny niż w QlikView, ale sposoby przetwarzania danych w dużym stopniu podobne.

 

Jestem użytkownikiem z licencją Analyzer. Które szkolenie jest dla mnie?

Jeśli jesteś użytkownikiem wyposażonym w licencję Analyzer zacznij swoją przygodę szkoleniową od Tworzenie raportów. Pierwsza część szkolenia nauczy Cię w pełni korzystać ze wszystkich możliwości narzędzia. W drugiej dowiesz się, jakie opcje ma użytkownik Professional, co ułatwi Ci głębsze zrozumienie zagadnień budowy raportów i poprawi komunikację wymagań z deweloperami w Twojej firmie. Jeśli nabierzesz apetytu na więcej – w dogodnym dla siebie czasie i formule skorzystaj z kolejnych szkoleń. To Ty decydujesz, na którym etapie chcesz zakończyć swe szkolenie.

Jestem użytkownikiem z licencją Professional. Które szkolenie jest dla mnie?

Licencja Professional pozwala na tworzenie własnych aplikacji lub rozbudowę istniejących. Jeżeli chcesz w przyszłości tworzyć samodzielnie aplikacje od A do Z, to odpowiedni dla Ciebie będzie program standardowy: szkolenie Tworzenie raportów + Modelowanie danych. Jeżeli w przyszłości będziesz tylko pracował na aplikacjach utworzonych przez innych deweloperów lub wczytywał do swoich aplikacji tylko proste dane, wystarczające będzie dla Ciebie szkolenie Tworzenie raportów. Po szkoleniu Tworzenie raportów zawsze możesz kontynuować naukę z zaawansowanego przygotowywania danych biorąc udział w szkoleniu Modelowanie danych.

Szkolenia szyte na miarę

Nie znalazłeś w naszej ofercie szkolenia, które odpowiada Twoim potrzebom? Skontaktuj się z nami! Z przyjemnością przedstawimy Ci ofertę szkoleń szytych na miarę.